Hungary, Lőrinci, 3024, Vörösmajori út 48-50.


AJÁNLATKÉRÉS: +36 30 238 5087
simon.andras@unicornkft.t-online.hu

 

A UNICORN Kft. projektje során eszközbeszerzést, napelemrendszer telepítését, valamint online képzést is megvalósít. A projekt a Széchenyi Terv Plusz program, a GINOP Plusz-1.2.1-21 pályázati konstrukció keretében valósul meg. Az európai uniós támogatás segítségével a cég 51,80 millió Forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a 74,00 millió Forint értékű beruházása megvalósításához. A fejlesztés eredményeként egy modern, magas szintű géppark jön létre a cégnél, amihez nagyobb termelékenység, jobb energiahatékonyság és képzettebb humánerőforrás tőke kapcsolódik.

A UNICORN Kft. 1991 óta foglalkozik a felületkezelési technológiák közül horganyzással, eloxálással, kromátozással és alumínium pácolással. Jelen projekt célja a vállalkozás tevékenységének hatékonyabb és modernebb elvégzése új termelőeszközök segítségével. A vállalkozás a GINOP Plusz-1.2.1-21 konstrukció keretében 3 db eszköz beszerzésére nyert el támogatást - 1 db automatizált daru, 1 db inverteres egyenirányító rendszer hét alközponttal és 1 db automata szennyvíz kezelő rendszer -, amellyel a UNICORN Kft. képes lesz meglévő tevékenységének fejlesztésére, azáltal, hogy az új eszközök kisebb selejtarányt, kisebb energiafelhasználást és nagyobb termelékenységet tesznek lehetővé. A vállalkozásfejlesztési projekt keretében a cég vezetői IPAR 4.0-ás képzésen vesz részt azért, hogy az automatizálásban rejlő lehetőségeket a vállalkozás minél jobban ki tudja használni. A fejlesztés eredményeképpen sor kerül egy napelemes rendszer telepítésére is.

Az új daru és az elox sor automatizálása közel 1/3-al növeli a teljes üzem kapacitását, a modern termelő sor képes lesz autóipari beszállítók igényeinek a kielégítésére is. Az új automatizált megoldás során a teljes termelési folyamatot nyomon lehet majd követni, meg lehet munkaszámonként határozni, melyik termék mennyi időt töltött minden egyes termelési folyamatban, a termelési adatokat a rendszer majd automatikusan menti a központi tárolóhelyre (Ezzel a legszigorúbb termelési ellenőrző rendszereket követelő iparági vevők igényeit is ki tudjuk elégíteni, pl. 6sigma autóipar, hadiipar, egészségügyi gyártók)

Az új egyenirányítók biztosítják a termelő sorok áramigényének kiszolgálását, az üzem hosszútávú stabil működéséhez is hozzájárulnak (nem kell bármikor megtörténő meghibásodásokra és termeléskiesésre felkészülni), illetve a modern technológiának köszönhetően közel 20%-al várjuk hogy javuljon az egyenirányítók áramfelvétele, ami további költségcsökkentést jelent.

AZ új szennyvízkezelő képes lesz az üzem mostani teljes termelési kapacitását lefedni, nem lesz szükség több lépcsős technológiai szennyvízek cseréjére, valamint az automata működés miatt sokkal kisebb lesz az erőforrás igénye és csökken a környezetterhelés, mert kevesebb az adalékanyagok és semlegesítő anyagok használata), valamint az automatizált működés biztosítani fogja a 100%-os folyamatosan kezelt, legszigorúbb szabványnak is megfelelő semleges ipari szennyvízkibocsátást.

A projekt a Széchenyi Terv Plusz program keretében valósul meg. Az európai uniós támogatás segítségével a cég 51,80 millió Forint vissza nem térítendő támogatást nyert el a 74,00 millió Forint értékű beruházása megvalósításához. A fejlesztés eredményeként egy modern, magas szintű géppark jön létre a cégnél, amihez nagyobb termelékenység, jobb energiahatékonyság és képzettebb humánerőforrás tőke kapcsolódik. A fejlesztés eredményeként várhatóan mintegy 30%-kal növekszik az üzem kapacitása, csökken a selejtarány és az energiafelhasználás. A fejlesztés a cég lőrinci telephelyén valósul meg. A beruházás tervezett megvalósítása 2023. szeptember 30-ig tart.